Використання енергії амортизаційної системи в організації руху електромобіля

Вантажиться...
Thumbnail Image

Дата

2022

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харківський національний автомобільно-дорожній університет

Анотація

Метою роботи є розкриття основних переваг та принципу роботи пневматичної амортизаційної системи для рекуперації та генерації енергії. При русі автомобіля в результаті деформації пружин підвіски виникають коливання рами або кузова, котрі гасяться амортизаторами. В рамках заходів енергозбереження пропонується акумулювати енергію коливальних рухів у вигляді пневматичної енергії стисненого повітря з можливістю подальшого використання в різноманітних системах автотранспорту. Показана ефективність та доцільність запровадження подібних заходів, особливо в гібридних схемах автомобілів в яких одночасно відбувається перетворення теплової та електричної енергії. Результати дослідження вказують на перспективність та доцільність впровадження нових схем в напрямку підвищення ефективності знов створюваних систем рекуперації в підвісках автомобілів.

Опис

Ключові слова

амортизація, пневматика, рекуперація енергії, акумулювання, amortization, pneumatics, energy recovery, accumulation, compressed air

Бібліографічний опис

Пономарьов, О. М. Використання енергії амортизаційної системи в організації руху електромобіля / О. М. Пономарьов, О. Л. Марченко, В. А. Бабайцев // Автомобіль і електроніка. Сучасні технології: зб. наук. пр. [Електронний ресурс] / Харків. нац. автомоб.-дор. ун-т. – Харків, 2022. – Вип. 22. – С. 54–63.

Зібрання