Розширення функціональних можливостей метода Мартенса шляхом вимірювання об’ємної твердості пірамідою Берковича в нано- та мікродіапазонах

Вантажиться...
Thumbnail Image

Дата

2022

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харківський національний автомобільно-дорожній університет

Анотація

За методами відновленого відбитку використовують прилади Брінелля, Віккерса, Роквелла. Однак ці методи вимірювання твердості не працюють в нано- та мікродіапазонах. Тому існує міжнародний стандарт ISO 14577, згідно якого регламентоване дослідження механічних властивостей металів за методом невідновленого відбитку. Метою магістерської кваліфікаційної роботи є розширення функціональних можливостей метода Мартенса за рахунок вимірювання об’ємної твердості пірамідою Берковича в нано- та мікродіапазонах. Об’єкт дослідження  процес визначення об’ємної твердості металів та сплавів за методом Мартенса. За результатами досліджень подальшого розвитку отримав метод вимірювання об’ємної твердості пірамідою Берковича в нано- та мікродіапазонах, що дозволяє підвищити достовірність оцінки якості металевої продукції сучасного виробництва.

Опис

Ключові слова

об’ємна твердість, мартенс, роквелл, індентор, навантаження, брінелль, віккерс

Бібліографічний опис

Михайлов, Д. І. Розширення функціональних можливостей метода Мартенса шляхом вимірювання об’ємної твердості пірамідою Берковича в нано- та мікродіапазонах : дипломна робота ... магістра : 132 Матеріалознавство / Михайлов Дмитро Ігорович. – Харків : ХНАДУ, 2022. – 78 с.