Ефективність енергогенеруючих плиток з різними типами мультиплікаторів

Вантажиться...
Thumbnail Image

Дата

2024

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харківський національний автомобільно-дорожній університет

Анотація

У статті аналізується ефективність енергогенеруючих плиток, обладнаних мультиплікаторами з косозубими та прямозубими шестернями, в умовах їх використання у пішохідних зонах для генерації електроенергії з механічної енергії кроків. В ході дослідження було розроблено та проведено експериментальні випробування двох типів енергогенеруючих плиток з метою визначення оптимальної конфігурації мультиплікатора для максимізації вироблення електроенергії. Результати експериментів показали, що плитки з прямозубими мультиплікаторами забезпечують вищу ефективність генерації енергії порівняно з плитками з косозубими мультиплікаторами. Окрім того, було виявлено, що величина генерованої енергії залежить не лише від типу мультиплікатора, а й від динаміки кроку та способу взаємодії людини з плиткою. Дослідження вносить вклад у розвиток енергоефективних технологій та відкриває перспективи для подальших розробок у сфері використання альтернативних джерел енергії в урбанізованому середовищі.

Опис

Ключові слова

енергогенеруючі плитки, мультиплікатори, косозубі шестерні, прямозубі шестерні, генерація електроенергії, альтернативні джерела енергії, energy-generating tiles, multipliers, helical gears, spur gears, electricity generation, alternative energy sources

Бібліографічний опис

Аргун, Щ. В. Ефективність енергогенеруючих плиток з різними типами мультиплікаторів / Щ. В. Аргун, А. В. Гнатов, П. A. Сохін // Автомобіль і електроніка. Сучасні технології : зб. наук. пр. [Електронний ресурс] / Харків. нац. автомоб.-дор. ун-т. – Харків, 2024. – Вип. 25. – С. 42–52.

Зібрання