Розробка транспортного засобу для людей з особливими потребами

Вантажиться...
Thumbnail Image

Дата

2021

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харківський національний автомобільно-дорожній університет

Анотація

Мета роботи – є визначення можливості модифікації існуючого або створення нового транспортного засобу для самостійного пересування людей з обмеженою рухливістю. Об'єкт роботи – покращення якості самостійного пересування людей з обмеженою рухливістю. Предмет роботи – автоматизація електроприводу інвалідного візка. Актуальність роботи присвячена соціальним питанням забезпечення зручного пересування людей з обмеженою рухливістю. В міру фізичних обмежень для окремих груп людей, інвалідний візок є єдиним можливим засобом пересування для ведення повноцінного життя та соціальної інтеграції, тому розробка такого транспортного засобу з електричним приводом, який може дозволити вільно і самостійно пересуватись людям з особливими потребами є актуальною задачею. Проаналізовано аспекти пересування людей з особливими потребами містом, розглянуто види існуючих засобів пересування для них. Проведено аналіз конструкцій та функціональних можливостей автоматизованих інвалідних візків, визначено їх недоліки, що ускладнюють їх широке розповсюдження. В роботі наведено існуючі види електродвигунів, виділено їх переваги та недоліки, розглянуто особливості управління електричними двигунами з точки зору ефективності, економічності, забезпечення плавності ходу та керованості. Запропонована власна конструкція електроприводу інвалідного візка з моторколесами та схему системи їх керування для практичної реалізації.

Опис

Ключові слова

електропривод, моторколеса, автоматизований електропривод, автоматизована система управління, інвалідне крісло, акумуляторна батарея

Бібліографічний опис

Звягін, Г. Д. Розробка транспортного засобу для людей з особливими потребами : дипломна робота … бакалавра : 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка / Звягін Григорій Дмитрович. – Харків : ХНАДУ, 2021. – 43 с.