Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.khadi.kharkov.ua/dspace/handle/123456789/4393
Title: Розробка методики усунення нестаціонарності вихідних сигналів вимірювальних каналів з використанням емпіричної модової декомпозиції
Authors: Олійник, Андрій Віталійович
Keywords: емпірична модова декомпозиція;оцінка стаціонарності;усунення нестаціонарності;нестаціонарний процес
Issue Date: 2021
Publisher: Харківський національний автомобільно-дорожній університет
Citation: Олійник, А. В. Розробка методики усунення нестаціонарності вихідних сигналів вимірювальних каналів з використанням емпіричної модової декомпозиції : дипломна робота ... бакалавра : 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка / Олійник Андрій Віталійович. – Харків : ХНАДУ, 2021. – 55 с.
Abstract: Об’єктом роботи є вихідні сигнали вимірювальних каналів. Мета роботи – розробити методику усунення нестаціонарності вихідних сигналів вимірювальних каналів з використанням емпіричної модової декомпозиції. Аналіз нестаціонарних процесів на сьогоднішній день є дуже складною проблемою, як в метрології, так і у інших сферах науки. На відміну від стаціонарних процесів, нестаціонарні мають змінні із плином часу такі характеристики, як математичне сподівання та дисперсію, через що практично неможливо передбачити подальший характер зміни сигналу. Розроблено методику усунення нестаціонарності методики усунення нестаціонарності вихідних сигналів вимірювальних каналів шляхом розкладання початкового сигналу на деяку кількість емпіричних мод, які є частиною перетворення Гільберта-Хуанга для нестаціонарних процесів. Також було розроблено програму, що оцінює стаціонарність процесу за допомогою параметричних і непараметричних методів в залежності від закону розподілення випадкової величини. Розроблена методика може бути корисною у будь якій сфері від діагностики мостових споруд і аналізу вібраційних характеристик автотранспорту до аналізу і прогнозування економічних показників.
URI: https://dspace.khadi.kharkov.ua/dspace/handle/123456789/4393
Appears in Collections:Бакалаврські роботи

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Olinuk_b_2021.pdf
  Restricted Access
1.67 MBAdobe PDFView/Open Request a copy


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.