2025

Постійне посилання зібранняhttps://dspace.khadi.kharkov.ua/handle/123456789/24833

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Процеси механічної та физико-хімічної обробки. Верстати та інструмент : навчальний посібник
    (LAMBERT Academic Publishing, 2025) Мощенок, В. І.; Пімонов, І. Г.; Скрипник, Т. М.
    Навчальний посібник охоплює фізичні основи різання матеріалів, інструментальні матеріали, методи та технології механічної обробки. У першій главі розглядаються рухи в металорізальних верстатах, геометрія різців, процеси стружкоутворення, сили та теплові явища під час різання, знос і стійкість інструментів, а також порядок призначення режимів різання. Друга глава присвячена інструментальним матеріалам. Наступні глави висвітлюють окремі види обробки: точіння, свердління, фрезерування, стругання, довбання, протягування, прошивання, зубонарізання, нарізування різьблень, шліфування та оздоблювальну абразивну обробку. У розділі фізико-хімічних методів розглянуто електрофізичну, електрохімічну, ультразвукову та променеву обробки. Глава про металорізальні верстати охоплює їх класифікацію, детальний опис різних типів верстатів (токарних, фрезерних, шліфувальних, розточних, електроерозійних), а також роботизацію та системи числового програмного керування (ЧПК). Наприкінці посібника наведено тести, завдання та список рекомендованої літератури для закріплення матеріалу.
  • Документ
    Основи обробки металів різанням : навчальний посібник
    (LAMBERT Academic Publishing, 2025) Мощенок, Василь; Пімонов, Ігор; Скрипник, Микола
    Навчальний посібник охоплює різні аспекти обробки металів різанням, починаючи з розгляду фізичних основ і характерних видів рухів у металорізальних верстатах та акцентує увагу на геометричних параметрах ріжучих інструментів. Він детально висвітлює механізм стружкоутворення та наростоутворення, з’ясовує природу діючих сил різання та аналізує теплові явища, що виникають у процесі роботи. Окремий розділ присвячено стійкості й зносу різального інструмента. Посібник охоплює різноманітні інструментальні матеріали, включно з вуглецевими, легованими, швидкоріжучими сталями та твердими сплавами, а також надтвердими матеріалами. Докладно описано конструкцію різних ріжучих інструментів: різців, свердел, фрез, протяжок, прошивок і зуборізного інструменту, з акцентом на визначення режимів різання. Окрему увагу приділено класифікації та маркуванню металорізальних верстатів, серед яких розглянуто токарні, свердлильні, фрезерні, шліфувальні, протяжні та інші верстати з системами числового програмного керування. Видання містить контрольні питання, завдання для самостійної роботи та тести, що допомагають студентам і фахівцям закріпити здобуті знання.
  • Документ
    Теоретична механіка : навчальний посібник. Частина ІІ. Динаміка
    (ФОП Бровін О. В., 2025) Міщенко, І. В.; Воропай, О. В.; Красніков, С. В.
    Навчальний посібник з теоретичної механіки, частина ІІ (Динаміка), призначено для здобувачів вищої освіти за денною та заочною формами навчання за спеціальностями автомобільного, дорожньо-будівельного та механічного факультетів Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. У навчальному посібнику послідовно розглянуто основні питання теоретичної механіки з розділу Динаміка, наведено теоретичний матеріал та приклади розв’язання задач за вказаним розділом. Викладений матеріал дозволяє опанувати курс теоретичної механіки за офлайн та (або) онлайн формами навчання.
  • Документ
    Теоретична механіка : навчальний посібник. Частина І. Статика. Кінематика
    (ФОП Бровін О. В., 2025) Міщенко, І. В.; Воропай, О. В.; Красніков, С. В.
    Навчальний посібник з теоретичної механіки, частина І (Статика. Кінематика) призначено для здобувачів вищої освіти за денною та заочною формами навчання за спеціальностями автомобільного, дорожньо-будівельного та механічного факультетів Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. У навчальному посібнику послідовно розглянуто основні питання теоретичної механіки з розділів Статика та Кінематика, наведено теоретичний матеріал та приклади розв’язання задач за вказаними розділами. Викладений матеріал дозволяє опанувати курс теоретичної механіки за офлайн та (або) онлайн формами навчання.
  • Документ
    Важільні механізми, передачі та зачеплення : навчальний посібник для студентів технічних спеціальностей закладів вищої освіти
    (ФОП Бровін О .В., 2025) Перегон, В. А.; Воропай, О. В.; Коряк, О. О.; Єгоров, П. А.
    У посібнику викладені основні теоретичні положення, які необхідні під час самостійного вивчення курсу теорії механізмів і машин студентами як денної, так і заочної форм навчання, а також під час курсового проєктування. Розглянуто питання структурного та кінематичного аналізу механізмів, а також наведено відомості з теорії зачеплення та про передачі. Посібник містить приклади розв’язання задач, на основі яких студенти можуть самостійно виконати відповідні етапи курсового проєкту. Наприкінці кожного з 4-х розділів наведені запитання, за якими студенти можуть самостійно перевірити набуті знання.
  • Документ
    Прикладна теорія коливань для студентів автомобільних спеціальностей вищів : навчальний посібник
    (ФОП Бровін О. В., 2025) Александров, Є. Є.; Богомолов, В. О.; Клименко, В. І.; Леонтьєв, Д. М.
    В навчальному посібнику розглянуто вільні, вимушені та випадкові коливання підресореної частини кузова автомобіля, а також автоколивання підресореної частини автомобіля з фрикційними амортизаторами та автоколивання температури охолоджуючої рідини автомобільного двигуна з застосуванням методу гармонійної лінеаризації нелінійностей. Розглянуті вільні та вимушені пружні коливання стволу гармати, розташованої на шасі армійського автомобіля, а також вплив коливань вільної поверхні рідини, що транспортується на курсову стійкість автомобіля-паливозаправника. Навчальний посібник призначений для здобувачів автомобільних спеціальностей вищів ІІІ та ІV рівнів акредитації, а також у якості посібника для самоосвіти інженерів в галузі «механічна інженерія» та «транспорт». The textbook examines free, forced and random vibrations of the sprung part of the vehicle body, as well as self-oscillations of the sprung part of the vehicle with friction shock absorbers and self-oscillations of the temperature of the coolant of the car engine using the method of harmonic linearization of nonlinearities. Free and forced elastic vibrations of the barrel of a gun located on the chassis of an army car are considered, as well as the influence of vibrations of the free surface of the transported liquid on the directional stability of a fuel tanker. The textbook is intended for applicants for automotive specialties of higher education institutions of the III and IV levels of accreditation, as well as as a manual for self-education of engineers in the field of "mechanical engineering" and "transport".
  • Документ
    Математичне моделювання робочих процесів колісних та гусеничних транспортних засобів : навчальний посібник
    (ФОП Бровін О. В., 2025) Богомолов, В. О.; Леонтьєв, Д. М.
    У даному виданні описано математичне моделювання робочих процесів в механізмах, агрегатах і системах колісних та гусеничних транспортних засобів з метою навчання та самопідготовки здобувачів закладів освіти або наукових установ з напрямку «механічна інженерія» та «транспорт» в обсязі навчального плану. This publication describes the mathematical modeling of work processes in mechanisms, units and systems of wheeled and tracked vehicles for the purpose of training and self-training of applicants to educational institutions or scientific institutions in the field of "mechanical engineering" and "transport" within the scope of the curriculum.