Розробка композитних жаростійких покриттів для деталей газотурбінних двигунів
Loading...
Date
Authors
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Харківський національний автомобільно-дорожній університет
Abstract
В дипломній роботі виконується дослідження плазмові покриття з підвищенними якісними характеристиками для термонапружених деталей двигунів.
Предмет дослідження – розроблення нових жаростійких порошкових матеріалів для нанесення плазмових покриттів на деталі двигунів транспортних засобів.
Мета роботи – визначити характеристики порошкового матеріалу жаростійкого плазмового покриття для збільшення міжремонтного ресурсу термонапружених деталей двигунів.
Методи дослідження базуються на основних положеннях теорії матеріалознавства про структурний і фазовий склад матеріалів, перетворення при нагріванні та охолодженні. Оцінювання властивостей матеріалів виконували з використанням методів механічних досліджень, металографічного і структурного аналізів.
В дипломній роботі був проведений аналіз порошкових матеріалів з метою одержання жаростійких покриттів. Були проведені дослідження і порівняння отриманих властивостей покриття Al2O3*Cr2O3 з властивостями покриття 30% Ni + ZrO2*CaO. Для вибору жаростійкого покриття опиралися на дослідження наступних властивостей: жаростійкість, міцність з’єднання покриття з основним матеріалом; мікротвердість покриттів; пористість.
Проведені дослідження показали, що покриття Al2O3*Cr2O3 має кращі властивості у порівнянні з покриттям 30% Ni + ZrO2*CaO. Розроблене жаростійке покриття рекомендоване до впровадження у виробництво на машиноремонтному підприємстві ЦАРЗ (м. Харків).
Description
Citation
Юрьєв, А. Ю. Розробка композитних жаростійких покриттів для деталей газотурбінних двигунів : дипломна робота ... бакалавра : 132 Матеріалознавство / Юрьєв Антон Юрійович. – Харків : ХНАДУ, 2023. – 99 с.