Підвищення корозійної стійкості виробів з високоміцного чавуну

Вантажиться...
Thumbnail Image

Дата

2023

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харківський національний автомобільно-дорожній університет

Анотація

Корозією називають руйнування металів внаслідок хімічної або фізичної взаємодії їх з корозійним середовищем. Морській корозії піддаються надводні та підводні споруди та обладнання морських портів, суда, численні свайні основи, деталі запорних і регулюючих пристроїв для обладнання газо- та нафтових свердовин, трубопроводи. Об'єктом дослідження є процес дослідження впливу легування та якості поверхневого шару, що визначається шорсткістю і структурою, виробів з високоміцного чавуну, які працюють в середовищі морської води, на показники корозійної стійкості. Метою роботи є підвищення корозійної стійкості у морській воді виробів з високоміцного чавуну за рахунок легування та регулювання якості поверхневого шару. Методи дослідження – оптична та електронна мікроскопія, вимірювання твердості та шорсткості поверхні, випробування на корозійну стійкість. Морська корозія є різновидом електрохімічної корозії, в процесі якої поверхня розбивається на мікроскопічні гальванічні елементи. Поділення металу на анодні і катодні ділянки обумовлене електрохімічною неоднорідністю поверхні, яка визначається якістю поверхневого шару чавуну, мікроструктурою, шорсткістю. Найменші значення показників корозії отримані для легованого міддю і нікелем чавуну після нормалізації з мінімальною шорсткістю, що можна пояснити наявністю пасивуючої плівки і формуванням однорідної структури металевої матриці.

Опис

Ключові слова

електрохімічна корозія, показники корозійного впливу, високоміцний чавун з кулястим графітом, термічна обробка, корозійна стійкість, легування

Бібліографічний опис

Мозговой, Д. О. Підвищення корозійної стійкості виробів з високоміцного чавуну : дипломна робота ... магістра : 132 Матеріалознавство / Мозговой Данило Олександрович. – Харків : ХНАДУ, 2023. – 118 с.