Бакалаврські роботи

Постійне посилання зібранняhttps://dspace.khadi.kharkov.ua/handle/123456789/24857

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 37
  • Тип документа: Документ ,
    Модернізація розкочувальноґо обладнання для формування комунікаційних порожнин у ґрунті
    (2025) Кучебєєв, Данило Русланович
    Дана установка може застосовуватись при прокладанні електричних кабелів та кабелів зв'язку, газо- і водопроводів, каналізації, ущільненні слабких водо насичених ґрунтів, формуванні профільних свердловин та у інших випадках із високими вимогами до стійкості ґрунтів. Установка є стаціонарною, має малі габарити, незначну вагу та передбачає можливість її складання з основних вузлів у місці безпосередньої роботи. Відмінністю розробки є компактність та портативність установки та можливість використання гнучкого елементу різного розміру. Проведено порівняльний розрахунок техніко-економічних показників технологій ремонту комунікацій траншейним методом та методом протягування. Вартість прокладки або заміни комунікацій безтраншейним способом без обліку побічних витрат на 68% нижча в порівнянні із прокладкою траншейним способом.
  • Тип документа: Документ ,
    Модернізація самохідного шасі МТ-16 додатковим встановленням екскаваторноґо обладнання
    (2025) Гринченко, Марія Володимирівна
    Виконано огляд конструкцій сучасних машин для прокладання трубопроводів безтраншейним методом, визначені основні параметри екскаватора, розрахунок машини. Визначення діючих навантажень, розрахунки на міцність вузлів і деталей, питання охорони праці, визначення економічної ефективності розробки. Відмінністю розробки є використання малогабаритного трактора Т 16 з допоміжним екскаваторним обладнанням. Проведено порівняльний розрахунок економічних показників методами виламування і траншейним методом. З розрахунків трудомісткість траншейного способу у 3,5 рази більша з способом «Виламування».
  • Тип документа: Документ ,
    Розробка установки для заміни зношеноґо трубопровода безтраншейним методом
    (2025) Горбатько, Денис Миколайович
    Виконано огляд конструкцій сучасних машин для прокладання трубопроводів безтраншейним методом, визначені основні параметри установки, вибір та обґрунтування гнучкого елементу та його комплектуючих, обґрунтування вибору параметрів енергосилової установки робочого обладнання, розрахунок об'ємного гідроприводу, розрахунки на міцність і деталей, питання охорони праці, визначення економічної ефективності розробки. Відмінністю розробки є компактність та портативність установки та можливість використання гнучкого елементу різного розміру. Проведено порівняльний розрахунок техніко-економічних показників технологій ремонту комунікацій траншейним методом та методом протягування. Вартість прокладки або заміни комунікацій безтраншейним способом без обліку побічних витрат на 68% нижча в порівнянні із прокладкою траншейним способом.
  • Тип документа: Документ ,
    Оптимізація розвантажувального маніпулятора для автомобільних перевезень
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Мельник, Артем Васильович
    У кваліфікаційній роботі запропонована модернізація гідроманіпулятора на базі автомобільного шасі Ford 4142D з колісною формулою 8х4. У роботі були розглянуті питання розрахунку параметрів основних виконавчих механізмів гідроманіпулятора, таких як: механізм телескопічної стріли, стріло-підйомний механізм та механізм повороту платформи. Крім того було виконано розрахунок гідроприводу гідроманіпулятора, та вибрані його основні елементи.
  • Тип документа: Документ ,
    Модернізація навісного обладнання комунальної машини для боротьби з ожеледицію
    (2025) Проценко, Віктор Сергійович
    Об’єкт дослідження – машина для розподілу протиожеледних матеріалів на базі автомобіля КрАЗ. Мета роботи – проектування робочого обладнання комбінованої машини. Метод дослідження – аналітично-графічний. У кваліфікаційній роботі бакалавра здійснений огляд комбінованих машин для боротьби з ожеледицею. Кваліфікована робота містить обґрунтування актуальності впровадження нової комбінованої машини. Проведений тяговий розрахунок КДМ. Виконаний розрахунок конструкції робочого обладнання і гідро обладнання машини. Запропоновані розрахунки на міцність елементів робочого обладнання машини. Розроблено заходи з охорони праці в надзвичайних ситуаціях. Обчислено економічний ефект від впровадження розробки.
  • Тип документа: Документ ,
    Проектування мостового крану загального призначення вантажопідйомністю 20 т.
    (2025) Фатаймуха, Іван Олександрович
    Об’єкт дослідження – процес гальмування механізму підйому мостового крану. Мета роботи – підвищення ефективності гальмівного обладнання механізму підйому мостового крану вантажопідйомністю 20т. Метод дослідження – аналітично-графічний. У кваліфікаційній роботі виконано: дослідження процесу гальмування механізму підйому мостового крана; розрахунки основних механізмів і металоконструкцій крана; розроблено технологічний процес виготовлення деталі. Розглянуто питання охорони праці та безпеки в надзвичайних ситуаціях при експлуатації крану. Розраховано економічний ефект від використання цього крану.
  • Тип документа: Документ ,
    Модернізація причепної підмітально - прибиральної машини для утримання міських вулиць
    (2025) Вітхен, Роман Юрійович
    Об’єкт дослідження – причіпна підмітально-прибиральна машина. Мета роботи – проектування робочого обладнання причіпної підмітально-прибиральної машини. Метод дослідження – аналітично-графічний. У кваліфікаційній роботі бакалавра здійснена розробка робочого причіпної підмітально-прибиральної машини. Кваліфікована робота містить обґрунтування актуальності впровадження нової причіпної підмітально-прибиральної машини. Проведений тяговий розрахунок підмітально-прибиральної машини. Виконаний розрахунок конструкції підмітального обладнання і гідрообладнання приводу робочого обладнання машини. Запропоновані розрахунки на міцність елементів конструкції робочого та транспортного обладнання. Розроблено заходи з охорони праці в надзвичайних ситуаціях. Обчислено економічний ефект від впровадження розробки.
  • Тип документа: Документ ,
    Розробка бульдозерного обладнання на базі трактора ВТ100
    (2025) Самсонов, Микита Андрійович
    Об’єкт дослідження – бульдозер тягового класу 3 т. з неповоротним відвалом. Мета роботи – проектування робочого обладнання бульдозера з неповоротним відвалом. Метод дослідження – аналітично-графічний. У кваліфікаційній роботі бакалавра здійснена розробка робочого бульдозерного обладнання з неповоротним відвалом. Кваліфікована робота містить обґрунтування актуальності впровадження нового бульдозера, робочого органу в конструкцію машини. Зроблений аналіз бульдозерів. Проведений тяговий розрахунок бульдозера. Виконаний розрахунок конструкції робочого бульдозерного обладнання і гідравлічного обладнання машини. Запропоновані розрахунки на міцність елементів робочого бульдозерного обладнання. Розроблено заходи з охорони праці в надзвичайних ситуаціях. Обчислено економічний ефект від впровадження розробки.
  • Тип документа: Документ ,
    Удосконалення пересувного поста для обслуговування БДМ в польових умовах
    (2025) Пазюк, Артур Євгенович
    Об’єкт дослідження – машина для технічного обслуговування. Мета роботи – проектування робочого обладнання МТО для обслуговування БДМ в польових умовах. Метод дослідження – аналітично-графічний. У кваліфікаційній роботі бакалавра здійснена розрахунок машини для обслуговування БДМ в польових умовах. Кваліфікована робота містить обґрунтування актуальності впровадження нової машини для обслуговування БДМ на будівельних майданчиках. Зроблений аналіз конструкцій МТО. Проведений розрахунок трудоємність виконаних робіт по обслуговуванні БДМ. Виконаний розрахунок конструкції МТО. Запропоновані розрахунки на міцність елементів кріплення крану маніпулятора та тягової лебідки. Розроблено заходи з охорони праці в надзвичайних ситуаціях. Обчислено економічний ефект від впровадження розробки.
  • Тип документа: Документ ,
    Проектування вантажного візка спеціального магнітного крану вантажопідйомністю 20/5 т.
    (2025) Варивода, Дмитро Олександрович
    Об’єкт дослідження — вантажний візок спеціального мостового крану вантажопідйомністю 20/5 т. Мета роботи — проектування конструкції візка мостового крану для забезпечення надійної та ефективної роботи підйомно-транспортного обладнання в умовах інтенсивної експлуатації. Методи дослідження — аналітичні розрахунки, графоаналітичне моделювання, нормування навантажень, розрахунок напружень, техніко-економічне обґрунтування. У роботі проаналізовано типові конструкції мостових кранів та їхні вузли, детально розглянуто компонування вантажного візка, розраховано механізми підйому та пересування, гальмівні пристрої, вибрано кінематичні схеми, редуктори, електродвигуни. Розраховано силові навантаження, визначено допустимі напруги та перевірено міцність елементів металоконструкції. Особливу увагу приділено розрахунку головної балки, кінцевих балок та забезпеченню стійкості й безпеки крана при роботі з магнітним вантажозахватом. Проведено техніко-економічну оцінку доцільності використання спроектованої конструкції, а також розроблено заходи з охорони праці та безпеки у надзвичайних ситуаціях. Прогнозні припущення — модернізація електроприводів, застосування систем автоматичного управління, удосконалення конструкцій візка та підвищення енергоефективності крана.
  • Тип документа: Документ ,
    Модернізація бульдозера на базі трактора тягового класу 350 кН
    (2025) Будко, Павло Миколайович
    Об’єкт дослідження – робочий процес розробки бульдозером грунту ІІІ-ІV категорії. Мета роботи – модернізація важкого бульдозера на базі трактора Т-330. Метод дослідження – аналітично-графічний. Кваліфікаційна робота присвячено рішенню актуальної проблеми підвищення ефективності роботи важкого бульдозера на ґрунтах ІІІ-ІV категорії. Досягнення цієї мети здійснюється за рахунок модернізації робочого обладнання, створення універсального бульдозерного обладнання, розробки додаткового розпушувального обладнання. У кваліфікаційній роботі зроблено оцінку економічної ефективності отриманих рішень, а також розглянуто питання безпечної роботи розробленого обладнання. Застосоване бульдозерне та розпушувальне обладнання, дозволяє розробляти важкі та скальні породи без використання додаткової розпушувальної техніки. Виконані конструктивні розробки забезпечують можливість перекосу бульдозерного відвалу для розробки важких ґрунтів, використання розпушувального обладнання дозволяє виключити використання додаткової техніки. Внаслідок цього зростає ефективність використання бульдозера, скорочуються експлуатаційні витрати, та витрати на технічне обслуговування.
  • Тип документа: Документ ,
    Проектування стрілового крану з дизель-гідравлічним приводом вантажопідйомністю 25 т. на базі шасі МАЗ-500
    (2025) Білоконь, Ярослав Олександрович
    Об’єкт дослідження — стріловий самохідний кран з дизель-гідравлічним приводом вантажопідйомністю 25 т на базі автомобільного шасі МАЗ-500. Мета роботи — проєктування конструкції крана, що забезпечує необхідну вантажопідйомність, маневреність і безпеку при виконанні монтажних і навантажувально-розвантажувальних робіт у складних умовах експлуатації. Методи дослідження — аналітичні розрахунки, моделювання, графоаналітичні методи, комп’ютерне проектування. У роботі виконано аналіз існуючих конструкцій стрілових кранів, розраховано основні технічні характеристики і елементи конструкції: гідропривід, вантажну лебідку, стрілу, а також виконано розрахунок стійкості крана. Запропоновано конструкцію телескопічної чотирьохсекційної стріли, що дозволяє працювати з вантажем у діапазоні довжин від 10,6 до 34,5 м. Проведено техніко-економічне обґрунтування доцільності проєкту та розроблено заходи з охорони праці. Встановлено, що модернізація стріли та застосування дизель-гідравлічного приводу дозволяють підвищити швидкість і точність роботи механізмів, а також забезпечити високу надійність і зручність експлуатації. Запропонована конструкція крана відповідає вимогам безпеки і може бути ефективно використана при виконанні монтажних робіт, транспортуванні та аварійно-відновлювальних операцій. Прогнозні припущення щодо розвитку об’єкта дослідження — впровадження автоматизованих систем управління гідроприводами та адаптація крана до роботи в екстремальних кліматичних умовах.
  • Тип документа: Документ ,
    Вдосконалення системи очистки робочої рідини гідроприводу екскаватора
    (2025) Стрижко, Діана Віталіївна
    В кваліфікаційній роботі бакалавра вирішується актуальна проблема підвищення ефективності експлуатації будівельних машин. Для вирішення цієї проблеми вдосконалюється діагностична система гідропривода робочого обладнання. Розроблені технічні рішення дозволяють підвищити ефективність роботи трактрора. Запропонована конструкція розширює функціональні можливості машини, а розрахунок дозволив оптимізувати конструкцію вузлів та підвищити міцність робочого устаткування. Розглянуті питання охорони праці, визначення економічної ефективності.
  • Тип документа: Документ ,
    Підвищення ефективності експлуатації автогрейдера ДЗк – 251
    (2025) Цопа, Данііл Іванович
    В кваліфікаційній роботі бакалавра вирішується актуальна проблема підвищення ефективності експлуатації будівельних машин. Для вирішення цієї проблеми вдосконалюється діагностична система гідропривода робочого обладнання. Розроблені технічні рішення дозволяють підвищити ефективність роботи трактрора. Запропонована конструкція розширює функціональні можливості машини, а розрахунок дозволив оптимізувати конструкцію вузлів та підвищити міцність робочого устаткування. Розглянуті питання охорони праці, визначення економічної ефективності.
  • Тип документа: Документ ,
    Дослідження систем швидкої заміни робочого обладнання малогабаритних екскаваторів
    (2025) Петрушев, Микита Максимович
    В кваліфікаційній роботі бакалавра вирішується актуальна проблема підвищення ефективності експлуатації будівельних машин. Для вирішення цієї проблеми вдосконалюється діагностична система гідропривода робочого обладнання. Розроблені технічні рішення дозволяють підвищити ефективність роботи трактрора. Запропонована конструкція розширює функціональні можливості машини, а розрахунок дозволив оптимізувати конструкцію вузлів та підвищити міцність робочого устаткування. Розглянуті питання охорони праці, визначення економічної ефективності.
  • Тип документа: Документ ,
    Дослідження температурного режиму течії робочої рідини у гідроприводі БДМ. Частина 2
    (2025) Кухтін, Ілля Романович
    В кваліфікаційній роботі бакалавра вирішується актуальна проблема підвищення ефективності експлуатації будівельних машин. Для вирішення цієї проблеми вдосконалюється діагностична система гідропривода робочого обладнання. Розроблені технічні рішення дозволяють підвищити ефективність роботи трактрора. Запропонована конструкція розширює функціональні можливості машини, а розрахунок дозволив оптимізувати конструкцію вузлів та підвищити міцність робочого устаткування. Розглянуті питання охорони праці, визначення економічної ефективності.
  • Тип документа: Документ ,
    Забезпечення довговічності гідроприводів БДМ удосконаленням обладнання поста технічного обслуговування. Частина 2. (Міжкафедральний)
    (2025) Калич, Андрій Вікторович
    В кваліфікаційній роботі бакалавра вирішується актуальна проблема підвищення ефективності експлуатації будівельних машин. Для вирішення цієї проблеми вдосконалюється діагностична система гідропривода робочого обладнання. Розроблені технічні рішення дозволяють підвищити ефективність роботи трактрора. Запропонована конструкція розширює функціональні можливості машини, а розрахунок дозволив оптимізувати конструкцію вузлів та підвищити міцність робочого устаткування. Розглянуті питання охорони праці, визначення економічної ефективності.
  • Тип документа: Документ ,
    Уніфікація бурового і грейферного обладнання для екскаваторів
    (2025) Гоженко, Богдан Геннадійович
    В кваліфікаційній роботі бакалавра вирішується актуальна проблема підвищення ефективності експлуатації будівельних машин. Для вирішення цієї проблеми вдосконалюється діагностична система гідропривода робочого обладнання. Розроблені технічні рішення дозволяють підвищити ефективність роботи трактрора. Запропонована конструкція розширює функціональні можливості машини, а розрахунок дозволив оптимізувати конструкцію вузлів та підвищити міцність робочого устаткування. Розглянуті питання охорони праці, визначення економічної ефективності.
  • Тип документа: Документ ,
    Підвищення ефективності гідравлічної системи живлення насосів екскаваторів
    (2025) Голіков, Богдан Олексійович
    В кваліфікаційній роботі бакалавра вирішується актуальна проблема підвищення ефективності експлуатації будівельних машин. Для вирішення цієї проблеми вдосконалюється діагностична система гідропривода робочого обладнання. Розроблені технічні рішення дозволяють підвищити ефективність роботи трактрора. Запропонована конструкція розширює функціональні можливості машини, а розрахунок дозволив оптимізувати конструкцію вузлів та підвищити міцність робочого устаткування. Розглянуті питання охорони праці, визначення економічної ефективності.
  • Тип документа: Документ ,
    Дослідження температурного режиму течії робочої рідини у гідроприводі БДМ. Частина 1
    (2025) Білоус, Діана Русланівна
    В кваліфікаційній роботі бакалавра вирішується актуальна проблема підвищення ефективності експлуатації будівельних машин. Для вирішення цієї проблеми вдосконалюється діагностична система гідропривода робочого обладнання. Розроблені технічні рішення дозволяють підвищити ефективність роботи трактрора. Запропонована конструкція розширює функціональні можливості машини, а розрахунок дозволив оптимізувати конструкцію вузлів та підвищити міцність робочого устаткування. Розглянуті питання охорони праці, визначення економічної ефективності.