Бакалаврські роботи

Постійне посилання зібранняhttps://dspace.khadi.kharkov.ua/handle/123456789/3880

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 352
  • Тип документа: Документ ,
    Тривимірне моделювання малогабаритного повнопривідного колісного трактора потужністю 35 кВт
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Воробйов, Сергій Андрійович
    У роботі виконано всебічний аналіз, розробку та оцінку моделі компактного трактора з урахуванням сучасних вимог до проектування і використання інноваційних методів моделювання. Отримані результати дозволяють зробити такі основні висновки. Проведено детальний аналіз існуючих конструкцій компактних тракторів, що дозволило виявити ключові технічні та конструктивні особливості: Використання інструментів тривимірного моделювання значно підвищило точність і ефективність процесу розробки, дозволивши інтегрувати модель з іншими системами аналізу; Отримані результати аналізу конструкції та її відповідності технічним вимогам є основою для подальшого впровадження моделі у виробництво та вдосконалення конструкції. Розроблена модель має високий потенціал для впровадження в практику, враховуючи її енергоефективність, ергономічність та надійність.
  • Тип документа: Документ ,
    Розробка короткобазового колісного навантажувача
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Воробйов, Олег Олександрович
    Проведений огляд та аналіз навантажувачів. Розроблені конструктивні рішення для виконання навантажувальних та перевантажувальних робіт, здійснено розрахунок основних параметрів, визначені можливості обраного робочого устаткування. Відмінне рішення розробки є конструктивне рішення робочого обладнання.
  • Тип документа: Документ ,
    Розробка механізму завантаження блоків контейнерного типу
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Левченко, Віталій Сергійович
    У проектній частині було здійснено ретельний розгляд наявних конструктивних рішень для тракторних причепів та поточних напрямів у їхньому проєктуванні. Створено концептуальну модель універсальної платформи, що гарантує багатофункціональність причепа. Виконано міцності розрахунки ключових складових та механізмів, визначено параметри рами, ходової частини та гідравлічної системи. У блоці охорони праці та довкілля проаналізовано небезпеки, що виникають під час використання тракторного причепа, та сформульовано заходи для їх усунення. Взято до уваги положення законодавства та нормативи екологічної безпеки. Розроблено інструкції з безпечного використання причепа, включно з використанням засобів індивідуального захисту для операторів та систем контролю стану причепа. В економічній частині проведено техніко-економічний аналіз запропонованої конструкції. Визначено собівартість виготовлення причепа, з врахуванням витрат на матеріали, оплату праці та амортизацію.
  • Тип документа: Документ ,
    Проектування сушильного агрегату продуктивністю 25 т/рік
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Лавошник, Едуард Ігорович
    Чільне місце в структурі дорожньої галузі займають асфальтобетонні заводи (АБЗ), основним завданням яких є виробництво асфальтобетонних сумішей та інших матеріалів для будівництва та утримання автомобільних доріг. Основним технологічним обладнанням АБЗ є асфальтозмішувальні установки, які є набором агрегатів, що відповідають один одному за параметрами, об'єднаними в систему, що реалізує складний технологічний процес виробництва, для управління яким потрібні спеціальні знання, зокрема питання модернізації агрегатів асфальтозмішувальних установок для підвищення ефективності та якості виробництва. асфальтобетонних сумішей. Важливе місце у складі обладнання асфальтозмішувальних установок займають сушильний барабан, від ефективної експлуатації яких залежить якість попереднього дозування вихідних кам'яних матеріалів, а надалі якість готової продукції.
  • Тип документа: Документ ,
    Модернізація колісного трактора потужністю 25 кВт
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Селістрельник, Ігор Максимович
    У сучасних реаліях спостерігається тенденція збільшення кількості лісових господарств, що володіють фрагментованим лісосічним фондом з розрахунковими лісосіками незначних обсягів лісозаготівлі, а інколи – з лісосіками не першочергового користування (санітарними, вибірково-санітарними, спеціальними видами, пов'язаними з веденням лісового господарства та ін.). На таких підприємствах застосування дорогої та надпотужної спеціалізованої техніки є економічно недоцільним та екологічно шкідливим. У теперішніх умовах лісосічних робіт доволі часто трелювання звалених дерев до місця навантаження виконується спеціальними гусеничними трелювальними тракторами, що оснащені лебідкою та вантажним щитом. Випускаються також колісні трелювальні тягачі, безчокерні трелювальники, перевізники та скідери та інше.
  • Тип документа: Документ ,
    Модульні гідравлічні екскаватори. Частина 2. Проєктування навісного спеціалізованого обладнання
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Куліков, Микита Олексійович
    В проектній частині проаналізовано існуючі класифікації одноківшевих екскаваторів та сучасні напрямки вдосконалення їх для подальшої розробки. Розроблено тривимірну модель модульного пневмоколісного екскаватора для подальшого її дослідження та модель спеціалізованого ківша для заміни шпал у поєднанні із системою tilt-rotate. Виконано розрахунки основних геометричних параметрів екскаватора, механізмів гідравлічного приводу робочого устаткування та гідравлічної установки. В розділі охорони праці наведено інструкції з техніки безпеки для машиніста екскаватора, перелічені вимоги законодавства та стандарти щодо безпеки до кожного з етапів роботи. Враховано також інструкції щодо безпеки в аварійних і надзвичайних ситуаціях. В економічному розділі проведено техніко-економічний аналіз запропонованого алгоритму виконання робіт. Визначено собівартість заміни однієї шпал включаючи витрати на матеріали, роботу та контроль якості.
  • Тип документа: Документ ,
    Проектування енергозберігаючого гідроприводу для машини руйнування асфальтобетонних покриттів і мерзлих ґрунтів
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Зіменко, Артем Олегович
    Об’єкт дослідження – конструкція гідроприводу. Мета роботи – розробити енергозберігаючий гідропривод з розширеними можливостями для машини руйнування асфальтобетонних поверхонь.Метод дослідження – аналітично-графічний. Представлено схему потоків енергії МУРБ з гідроакумулюючою системою протягом робочого циклу, фізична сутність ефективності якої полягає в перериванні потоку енергії від силової установки до робочого органу на режимах руйнування та використання накопиченої енергії гідроакумуляторів. Теоретичними дослідженнями встановлено, що застосування гідроакумулюючих систем на основі гідропневмоакумуляторів дозволяє знизити встановлену потужність силової установки в середньому для екскаваторів на 5 – 7%.
  • Тип документа: Документ ,
    Модернізація робочого обладнання одноківшового гідравлічного екскаватора ЕО 4224 із ковшем підвищеної місткості
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Сотніков, Олександр Михайлович
    Обєкт проектування - Єкскаватор ЕО - 4224. Мета роботи - Модернізація спаренного обладнання. Метод дослідження – аналітично-графічний. Із створенням землерийної техніки виникли питання щодо зменшення питомих витрат праці і енергоємності які необхідно витратити на копання ними ґрунту, тобто створення такого робочого органу, робота якого дозволила б підвищити продуктивність машини, підвищити ефективність взаємодії з ґрунтом і знизити вартість виконаних робіт. Для створення такого робочого органу необхідно дослідити процес різання ґрунту. Вирішенню цих питань і присвячено дипломний проект Сотнікова О. М. Спроектовано екскаваторний РВ підвищеної планувальної здібності, оснащений додатковою відвальної поверхнею і виконаний основний розрахунок екскаватора, розрахований механізм управління ковша, обґрунтовані і розраховані його геометричні параметри.
  • Тип документа: Документ ,
    Удосконалення бульдозера Т-180 класу 150 кН шляхом оснащення відвалу бічними секціями
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Рутковський, Віталій Сергійович
    Об’єкт дослідження – робочий процес дреноукладача. Мета роботи – розробка питання по вдосконаленню привода робочих органів екскаватора дреноукладача ЕТЛ-130, з метою підвищення ефективності його роботи. Метод дослідження – аналіз роботи робочого обладнання дреноукладача. У дипломному проекті розглядається процес створення робочого обладнання для безперервної розробки ґрунту. Спроектовано ланцюгове робоче обладнання підвищеної мобільної здатності, яке оснащене гідроприводом та встановлено на бульдозері, що робить землерийну машину – універсальною та технологічно ефективною, завдяки спроможності виконання як бульдозерних операцій так і екскаваційних. Виконаний основний розрахунок базової машини, до якої приєднується пропонована установка. Виконано розрахунок робочого агрегату, його приводу, та розрахована повна гідрофіксація усіх приладів обладнання.
  • Тип документа: Документ ,
    Удосконалення бульдозера Т-180 класу 150 кН шляхом оснащення відвалу бічними секціями
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Метеленко, Руслан В'ячеславович
    Об’єкт дослідження – робочий процес розробки ґрунту механічним способом. Мета роботи – проектування екскаватора. Метод дослідження – аналітично-графічний. Дипломний проект присвячено рішенню актуальної проблеми підвищення ефективності експлуатації будівельних машин шляхом оснащення відвалу бічними секціями екскаватора Т-180. Досягнення цієї мети виконується за рахунок вдосконалення відвалу екскаватора. У дипломному проекті зроблено оцінку економічної ефективності отриманих рішень, а також розглянуто питання безпечної роботи розробленого обладнання. До основних пристроїв, які розроблялися в проекті, зроблене деталювання. Застосований відвал екскаватора дозволяє підвищити ефективність використання екскаватора. Виконані конструктивні розробки забезпечують механізацію процесу монтажу та демонтажу, підвищують зручність роботи оператора. Внаслідок цього зростає ефективність роботи екскаватора за рахунок підтримки продуктивності на високому рівні, скорочення витрат на технічне обслуговування та ремонт.
  • Тип документа: Документ ,
    Удосконалення функціональних можливостей пневмоколісного бульдозера за рахунок додаткового обладнання для виконання вантажопідйомних і транспортних робіт
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Ессааді, Акрам
    Об’єкт дослідження – робочий процес розробки ґрунту механічним способом. Мета роботи – проектування екскаватора. Метод дослідження – аналітично-графічний. Дипломний проект присвячено рішенню актуальної проблеми підвищення ефективності експлуатації будівельних машин. Досягнення цієї мети виконується за рахунок вдосконалення робочого органу екскаватора. У дипломному проекті зроблено оцінку економічної ефективності отриманих рішень, а також розглянуто питання безпечної роботи розробленого обладнання. До основних пристроїв, які розроблялися в проекті, зроблене деталювання. Виконані конструктивні розробки забезпечують механізацію процесу монтажу та демонтажу, підвищують зручність роботи оператора. Внаслідок цього зростає ефективність роботи екскаватора за рахунок підтримки продуктивності на високому рівні, скорочення витрат на технічне обслуговування та ремонт.
  • Тип документа: Документ ,
    Модульний колісний екскаватор. Частина 1. 3D моделювання ківшевого робочого обладнання
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Сидоренко, Ілля Сергійович
    В проектній частині проаналізовано історію та класифікацію одноківшевих екскаваторів. Було наведене основне змінне робоче обладнання та типи ківшів. Було розроблено 3D-модель модульного пневмоколісного екскаватора для її подальшого дослідження та три ківшевих модулі. Було спроєктовано пристрій для швидкої заміни ківшів Quick Coupler. Виконано розрахунки основних геометричних параметрів екскаватора, механізмів гідравлічного приводу робочого устаткування та гідравлічної установки. В розділі техніко-економічних розрахунків виконано аналіз собівартості розробки кубічного метра грунту екскаватором. В розділі охорони праці наведено інструкції з техніки безпеки для машиніста екскаватора, перелічені вимоги законодавства та стандарти щодо безпеки до кожного з етапів роботи. Враховано також інструкції щодо безпеки в аварійних і надзвичайних ситуаціях.
  • Тип документа: Документ ,
    Проектування самохідного крану СКГ 40/63. Комплексний диплом. Частина I. Механізм підйому крана
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Цибань, Максим Євгенович
    Дипломну роботу поділено на 4 розділа. В кваліфікаційній роботі було спроектовано самохідний кран вантажопідйомністю 40/63т. Було розглянуто конструкцію і основні елементи самохідних кранів. Проведено розрахунки мезанізмів обертання, пересування і проведений розрахунок стійкості крана. В розділі з економіки проведені розрахунки капітальних і експлуатаційних витрат для виготовлення і експлуатації самохідного крана. Розроблено заходи з охорони праці при роботі самохідного крана в надзвичайних ситуаціях.
  • Тип документа: Документ ,
    Проектування самохідного крану СКГ 40/63. Комплексний диплом. Частина II. Механізм обертання і стійкість крана
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Шитінін, Олександр Сергійович
    Дипломну роботу поділено на 4 розділа. В кваліфікаційній роботі було спроектовано самохідний кран вантажопідйомністю 40/63т. Було розглянуто конструкцію і основні елементи самохідних кранів. Проведено розрахунки мезанізмів обертання, пересування і проведений розрахунок стійкості крана. В розділі з економіки проведені розрахунки капітальних і експлуатаційних витрат для виготовлення і експлуатації самохідного крана. Розроблено заходи з охорони праці при роботі самохідного крана в надзвичайних ситуаціях.
  • Тип документа: Документ ,
    Проектування стрічкового конвеєра для транспортування глини продуктивністю 300 м/год
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Дорошенко, Сергій Олександрович
    В кваліфікаційній роботі було спроектовано стрічковий конвеєр для транспортування глини продуктивністю 300м /год. Було вибрано ширину стрічки і швидкість пересування конвеєра. Проведено розрахунки натягнення стрічки для кожної характерної точки, розрахунки привода. Підібрані двигун, редуктор і гальма. Розраховані і підібрані ролікоопори для основної і холостої гілок. Також були розраховані натяжний і очисний пристрої, а також підтримуюча конструкція
  • Тип документа: Документ ,
    Проектування мостового крана вантажопідйомністю 32 тонни. Частина I. Металоконструкція та приводи
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Потапова, Софія Андріївна
    Дипломну роботу поділено на 4 розділи. У кваліфікаційній роботі спроектовано мостовий кран вантажопідйомністю 32 тонни, що встановлюється в закритому приміщенні та керується з підлоги. Проведено розрахунок основних елементів металоконструкції (мосту, візка, підкранових балок) за чинними нормативами. Розраховано приводи: обрано електродвигуни, редуктори та гальма для основних механізмів. У розділі з економіки проведено аналіз капітальних витрат на виготовлення крана та розраховано його собівартість. У розділі з охорони праці проаналізовано основні виробничі ризики, розраховано параметри освітлення, вентиляції, а також запропоновано заходи безпеки при експлуатації крана в умовах цеху.
  • Тип документа: Документ ,
    Модернізація зрівнювального механізму одноківшевого фронтального навантажувача
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Ремез, Едуард Леонідович
    Об’єкт дослідження – зрівнювальний механізм одноківшевого фронтального навантажувача. Мета роботи – підвищення експлуатаційних показників одноківшевого фронтального навантажувача шляхом використання безважільного зрівнювального механізму. Виконано науково-технічний огляд конструкцій зрівнювальних механізмів одноковшевих фронтальних навантажувачів. У кваліфікаційній роботі спроектовано одноківшевий фронтальний навантажувач для базової машини ХТЗ-248К. Робочий орган навантажувача обладнаний безважільним зрівнювальним механізмом. Для поліпшення розподілу вертикального тиску на провідні вісі, в роботі спроектовано розпушувач, який встановлено в задній частині машини. Все це дозволило поліпшити експлуатаційні показники машини. Виконані розробки дозволили зменшити собівартість виконуваних навантажувачем робіт. Виконано розрахунок і проектування основних вузлів навантажувача. Виконані складальні кресленики основних вузлів та пристроїв, що розроблялися в проекті. У кваліфікаційній роботі зроблена оцінка економічної ефективності получених рішень, а також розглянуто питання безпечної роботи розробленого навантажувача.
  • Тип документа: Документ ,
    Модернізація механізму зміни кута захоплення основного відвалу автогрейдера
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Радовіченко, Олексій Миколайович
    Об’єкт дослідження – механізм швидкої заміни ківшів фронтального навантажувача. Мета роботи – підвищення продуктивності одноковшевого фронтального навантажувача шляхом використання механізму швидкої заміни ківшів. Метод дослідження – аналітично-графічний. Виконано науково-технічний огляд конструкцій механізму швидкої заміни ківшів одноковшевих фронтальних навантажувачів. У кваліфікаційній роботі спроектована конструкція супорта – механізму, призначеному для швидкої заміни ківшів навантажувача. Це дозволило поліпшити експлуатаційні показники машини, зокрема її продуктивність. Супорт встановлюється за допомогою кронштейнів та пальців на стрілі навантажувача. Для покращення умов роботи оператора, на супорті встановлено гідравлічний схват, який керується з кабіни оператора. Виконані розробки дозволили скоротити витрати часу на заміну робочих органів навантажувача, та підвищити його продуктивність. Виконано розрахунок і проектування основних вузлів гусенічного навантажувача. Виконані складальні кресленики основних вузлів та пристроїв, що розроблялися в проекті. У кваліфікаційній роботі зроблена оцінка економічної ефективності получених рішень, а також розглянуто питання безпечної роботи розробленого навантажувача.
  • Тип документа: Документ ,
    Модернізація механізму зміни кута захоплення основного відвалу автогрейдера
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Кузьменко, Дмитро Юрійович
    Об’єкт дослідження – механізм зміни кута захоплення основного відвалу автогрейдера. Мета роботи – підвищення ефективності роботи автогрейдера середнього класу шляхом модернізації механізму повороту робочого обладнання. Метод дослідження – аналітично-графічний. Виконано патентний огляд конструкцій механізму зміни кута захоплення основного відвалу автогрейдера. Здійснена модернізація механізму повороту робочого обладнання автогрейдера середнього класу, що дало поліпшення експлуатаційних показників машини. Для здійснення цієї задачі автогрейдер обладнується гідронасосом, гідророзподільником і силовими гідроциліндрами двосторонньої дії, штоки яких з'єднані з кривошипом вала провідної шестірні, що перебуває в зачепленні з зубчастим вінцем. Механізм повороту, що розроблено в конструктивній частині, здійснює поворот грейдерного відвала на кут 360°, що забезпечує необхідну продуктивність машини. Виконані розробки дозволили значно скоротити вартість, вагу, енерговитрати на роботу автогрейдера, та підвищити його надійність, особливо гідроагрегатів. Виконано розрахунок і проектування основних вузлів та деталей механізму повороту. До основних пристроїв, що розроблялися в проекті зроблена деталіровка. У кваліфікаційній роботі зроблена оцінка економічної ефективності получених рішень, а також розглянуто питання безпечної роботи розробленого автогрейдера.
  • Тип документа: Документ ,
    Проектування автогрейдера з робочим обладнанням для зимового утримання доріг
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2025) Ухін, Максим Васильович
    Об’єкт дослідження – додаткове робоче обладнання автогрейдера для зимового утримання автодоріг. Мета роботи – підвищення річної продуктивності автогрейдера шляхом встановлення на ньому плугового снігоочисника. У кваліфікаційній роботі здійснена модернізація додаткового робочого обладнання автогрейдера середнього класу, що дозволило підвищити час його використання протягом року. Для здійснення цієї задачі автогрейдер обладнується плуговим снігоочисником. Виконані розробки дозволили підвищити річну продуктивність автогрейдера завдяки збільшенню номенклатури виконуваних технологічних операцій, зокрема прибиранню снігу з поверхні доріг. Виконано розрахунок і проектування основних вузлів та деталей додаткового робочого обладнання. У кваліфікаційній роботі зроблена оцінка економічної ефективності отриманих рішень, а також розглянуто питання безпечної роботи розробленого автогрейдера.